Ladies tým na poprvé a hned vítězně!

Tohle je příběh, který v reklamě na MasterCard nenajdete a v Hollywoodu by rozhodně nezapadl. My máme to štěstí, že okolo sebe máme úžasné lidi a společně tvoříme ty nejlepší příběhy. Když jsme pořídili naší M3 Zebru a z našich klientů dali dohromady tým na vytrvalostní závody, tak jsme začali přemýšlet, jestli neudělat při dalším testu i nějaké ježdění pro holky, aby pořád nemusely jen čekat v depu a s nervy pozorovat své drahé polovičky na trati, nebo ještě hůře, doma poslouchat, jak si kdo skvěle zajezdil a má barvité zážitky.

Jenže z jednoho odpoledního ježdění se začala rodit myšlenka dámskéhé závodní posádky. K dispozici byla naše stařičká, ale pořád vesmírně mrštná, cupová Fiesta a Kačka s Eliškou, které měly tvořit posádku, se do celého nápadu neuvěřitlně nadchly a vlastně bylo rozhodnuto. Na zářijový Le Most stavíme dvě auta a dvě posádky.

Holky se do toho pustily naplno. Dali jsme dohromady plán „přípravy“ a role instruktora se zhostil především Martin Lehký. Práce mohla začít.

Byla to pořádná výzva pro všechny. I když obě holky normálně řídí, tak ale pouze v běžném provozu a s jízdou na okruhu neměli do srpna vlastně žádné praktické zkušenosti, natož pak se závody. Kačka navíc řídila auto s manuální převodovkou naposledy v autoškole, což bylo v květnu. Ale víc odhodlanější tým jsme si nemohli přát.

Měli jsme dva měsíce. Dva měsíce na to dát Fiestě trochu lásky je víc než dost. Ale za ty dva měsíce jsme taky museli holky připravit na tříhodinový závod v Mostě. Jezdili jsme ve Vysokém Mýtě, na Autodromu Sosnové i v Mostě. Holky absolvovali i AMG Driving Academy, kde je jedním z hlavních instruktorů náš Martin Semerád a Kačka při sebemenší příležitosti trénovala řazení a práci se spojkou, kterou znala už jen z vyprávění.

S každým odjetým kilometrem byl na holkách vidět obrovský progres, ale občas také trochu nervozity z toho, do čeho se to vlastně uvrtaly, jenže termín závodu se neúprosně blížil.

Den D je tu a holky nastupují v Mostě do tříhodinového závodu. Závod rozjíždí Eliška. Domluvili jsme se, že zkusíme střídání po 45 minutách, protože holky nikdy nejely tak dlouho v kuse. Po třičtvrtě hodině Eliška jen vysadí instruktora Martina s tím, že jede klidně ještě dál. Nakonec jsme jí po hodině a půl téměř nemohli stáhnout z okruhu, jak se do toho zažrala. Po dvou máváních zajíždí do depa a naskakuje Kačka a dává taky v kuse 1,5h. Kačka, která ještě před pár měsící neměla ani řidičák se teď prohání na závodním okruhu a neúprosně ukrajuje jedno kolo za druhým.

V depu jsme odpočítávali poslední vteřinky tříhodinového závodu a napjatě vyhlíželi vlajku, která odmává jeho konec. A je to tu! Jsme úspěšně v cíl, technické problémy se naší Fiestičce vyhnuly a holky se tak mohly maximálně soustředit na jízdu. A podaly opravdu svkělý výkon, protože to největší překvapení nás teprve čekalo. Dlouhé čekání na konec "šestihodinovky" se vyplatilo. Chlapi tentokrát tolik štěští sice neměli, ale o to větší radost vypukla v celém Driving Academy Racing týmu, když komentátor, s nevěřícným výrazem v očích a chvějícím se hlasem, vyhlásil naší Ladies posádku jako vítěze tříhodinového závodu v aboslutní klasifikaci! Nejedna mužská brada padla k zemi, ale naše ruce s potleskem mířily vzhůru, stejně jako naše "dámy" mířily na ten nejvišší stupínek, pro ten největší pohár.

Dámy, gratulujeme a těšíme se na další práci! Vidíme se všichni 20.10. na 9 hodin Le Brno!

Newsletter

Odebírejte novinky a termíny kurzů Driving Academy