10 automobilových filmů, které byste měli vidět, když už musíte sedět doma

Žádné trackdays, žádné závody. Když už se nemůžeme pořádně projet, tak je alespoň příležitost doplnit si filmové vzdělání. Online videotéky bohužel fanouškům dobrých filmů o autech moc nepřejí, nabídka je dost omezená a spousta dobrých filmů zůstává divákům skryto kdesi v hloubi internetu. Schválně jsme pro vás vybrali filmy, které jsou dostupné legálně online a můžete si je tak pustit hned. Ať už na předplacených službách jako Netflix nebo v „půjčovnách“ iTunes a Google Play. Jedna perlička je dokonce legálně na Youtube zcela zdarma. Tak si připravte vaše playlisty a pokud byste měli nějaké další tipy (určitě budete mít), tak budeme rádi, když se o ně podělíte na našem Facebooku.

Grand Prix (1966)

Začneme pěkně zostra, pořádnou klasikou. Přerušení všech sportovních akcí po celém světě se samozřejmě nevyhnulo ani letošní sezóně Formule 1. Ale tenhle snímek vydá za celou sezónu…vrátíme se do šedesátých let a díky reálným záběrům z tehdejších závodů se ocitneme opravdu přímo uprostřed všeho dění, a budeme mít pocit, že jsme součástí závodního pole. Pozor, natáčelo se opravdu na reálných okruzích, při reálných závodech. Takže kromě filmového zážitku (film získal tři oskary) je to také poučná výprava po starých závodních tratích.

» Sledujte online na iTunes

Rychle a zběsile

Nové díly naskakují rychleji než pupínky na tváři teenagera a mašina na peníze se zdá být nezastavitelná. Možná proto je dobré se s odstupem podívat, kde to vlastně všechno začalo. Co si budeme povídat, tohle je film, který zásadně ovlivnil celou jednu generaci petrolheadů.

» Sledujte online na iTunes
» Sledujte online na Google Play 

Bouřlivé dny

Maverick boduje ve vzduchu i na zemi. Z kokpitu přesedá za volant speciálu Nascar a opět má problém být tím nejlepším. Ale i tady Tom Cruise ukazuje, že na co sáhne, to mu jde. Zkrátka univerzální talent. 

» Sledujte online na iTunes 
» Sledujte online na Google Play 

Gone in 60 seconds

Tohle viděli už všichni už stokrát, ale co si budeme povídat, pohled na Angelinu a pár slušných automobilových akcí, stojí prostě za to.

» Sledujte online na iTunes 

Upír z Feratu

Jsme rádi, že i mezi výběrem filmů pro petrolheady můžeme mít českého zástupce. A není to Tacho :) Díky tomuto filmu oprášili jediný prototyp Škody 110 Super Sport, pro účely filmů ještě lehce upravili, a kromě muzea tak můžeme tenhle skvost vidět i na stříbrném plátně.

» Sledujte online na Youtube 

Drive

Ryan Gosling toho v tomhle filmu moc nenamluví, ale o to víc toho stráví za volantem. Tuhle artovou podívanou si zamilovali jak fanoušci dobrého filmu, tak i petrolheadi. Můžeme vřele doporučit.

» Sledujte online na iTunes 
» Sledujte online na Google Play 

Ford vs. Ferrari (LeMans ’66)

Nejnovější snímek z našeho výběru, ale troufneme si tvrdit, že už teď se řadí ke klasice. Tentokrát se podíváme na vznik fenomenálního spojení automobilky Ford s dílnou Carrolla Shelbyho při vývoji speciálu GT40, aby ukončili kralování Ferrari na Le Mans. Je to opravdu jízda a výkon Christiana Balea v roli závodního pilota Kena Milese je naprosto úžasný.

» Sledujte online na iTunes 
» Sledujte online na Google Play 

Rivalové (Rush)

Asi nebude moc automobilových nadšenců, kteří tenhle film neviděli. Nám se poštěstilo být partnerem premiérového uvedení filmu v ČR a rozhodně ho řadíme k těm nejlepším filmům s automobilovou tématikou. Film paradoxně v USA moc neuspěl, ale v Evropě sklidil velký úspěch a tenhle příběh rivality Jamese Hunta a Nikiho Laudy by neměl ve vaší videotéce chybět.

» Sledujte online na Netflixu  
» Sledujte online na iTunes 
» Sledujte online na Aerovodu 

Tucker: Člověk a jeho sen

Tohle bude možná pro spoustu z vás velká neznámá. Film vypráví skutečný příběh Prestona Tuckera a režie se ujal sám velký Francis Ford Coppola (ano, ten co režíroval Kmotra). A kdo byl Preston Tucker? Automobilový vizionář s ohromným nadšením pro věc. Říká vám něco Tucker 48 neboli Tucker Torpedo? Ne, tak si nachystejte popcorn, hezky se usaďte a sledujte tenhle úchvatný příběh vyzyvatele velkých amerických automobilek.

» Sledujte online na Netflixu 
» Sledujte online na iTunes 

Kurýr (The Transporter)

Musíme ten výběr taky trochu odlehčit. Luc Besson je zárukou pořádné francouzské akční jízdy - automobilové honičky, pořádné bitky, přestřelky…a tomu všemu vévodí Jason Statham s kráskou po svém boku. Asi není třeba nic dodávat. Jestli zrovna nehledáte něco pro uspokojení svého uměleckého alter ega, tak tohle je sázka na jistotu.

» Sledujte online na iTunes 
» Sledujte online na Google Play 

Formula 1: Drive to Survive

Ačkoliv to není film, v našem výběru nemůže chybět tenhle naprosto exkluzivní počin Netlixu, který představuje zákulisí Formule 1 tak, jako ještě nikdo předtím. I kdyby nebyla Formule 1 zrovna vaše krevní skupina, tohle si opravdu nenechte ujít. V únoru měla premiéru už druhá řada, která pokrývá celou sezónu 2019, takže pokud jste neviděli ani jeden díl, máte na pár večerů vystaráno. 

» Sledujte online na Netflixu 

 

A jeden bonus na závěr. Ačkoliv se vůbec nejedná o automobilový film, ale o krimi thriller, tak vězte, že tady se psala historie automobilových honiček na filmovém plátně. V roce 1968 vznikla ve filmu Bullitův případ asi nejslavnější filmová automobilová honička. Nechte se unést touhle úžasnou jedenáctiminutovou podívanou, kde Steve McQueen za volantem Fordu Mustang nahání Dodge Charger v ulicích San Francisca.  

 

Máte tipy na další zajímavé filmy, které by si žádný petrolhead neměl nechat ujít? Dejte nám vědět na naší FB stránce Driving Academy a rádi uděláme pokračování článku s dalšími filmy. 

Newsletter

Odebírejte novinky a termíny kurzů Driving Academy